بهترین دستگاه لیزرموهای زائد

 

 

الف – دستگاه IPL که نسل قبلی تر دستگاههای Elight می باشند، کارایی کمتر، درد ، سوختگی و عدم رضایت بیمار درهنگام کار و عدم کارآیی برای تمامی تیپهای پوستی از اشکالات عمده آنها می باشند، لذا استفاده از RF بای پولاردر دستکاههای Elight در مقام مقایسه با IPL ها که فاقد آن می باشند علاوه بر رفع موارد فوق، موجب افزایش اثر بخشی اعمال مختلف به خصوص لیزررفع موهای زائدl و Skin Rejuvenation، کاهش جلسات درمانی بیمار و رفع عوارض ناخواسته IPL ها می شود.

ب – دستگاه لیزر ND-YAG : لیزر مناسب جهت کلیه تیپای پوستی به خصوص، پوست های تیره می باشد .وموثرترین و ایمن ترین دستگاه لیزر موهای زائد دنیا محسوب میشود .

ج – دستگاه لیزر آلکساندرایت : لیزر انتخابی برای نژاد سفید اروپائی و ایرانیان خیلی سفید (تیپهای پوستی یک و دو) می باشند لذا اگر فرد کمی تیره باشد ممکن است برایش ایجاد مشکل نماید .(( البته این مورد برای بعضی از دستگاههای الکسانداریت که پیشرفته هستند مشکلی ندارد ولی منظور طیف نوری 755 نانومتر است )) لیزر الکساندرایت بهترین انتخاب برای جذب انرژی توسط ملانین های فولیکول مو است ولی از آنجاییکه در سطح پوست های تیره هم ملانین وجود دارد ممکن است این جذب زیاد انرژی باعث گرم شدن و سوختن پوست بشود .

نکته بسیار مهم در مورد انتخاب دستگاه لیزر الکساندرایت تاریخ تکنولوؤی دستگاه است . مثلا خیلی از افراد اعلام میکنند که دستگاه آنها تولید 2016 میلادی است در حالیکه تکنولوژی بکار رفته در آن برای 10 سال گذشته است . برای مشخص شدن این موضوع مثالی میزنم

فرض کنیم ماشین پراید از خانواده کیاموتورز در ایران در سال 1395 تولید شده است . و یک ماشین دیگر از این خانواده بنام اسپورتیج در سال 2014 تولید شده است . حال در نظر بگیرید با توجه به اینکه پراید تولید شده خیلی جدید و به روز است اما تکنولوؤی موجود در آن برای 25 سال گذشته است .

الان دستگه های لیزری تولید میشوند که تکنولوژی آنها برای 15 سال قبل است و باعث درد و سوختگی میشوند . برای آشنایی با لیزر الکساندرایت کوترا با تکنولوژی بسیار پیشرفته و جدید متن زیر را مطالعه بفرمایید

کوترا الکس سرد 

نکته خیلی مهم این است که خیلی از افراد سطح پوست بدنشان روشن است یعنی جزء تیپ های پوستی درجه دو یا سه محسوب میشوند ولی نواحی زیر بغل و بیکینی تیره تری دارند که حدو 64% خانمهای بالای 25 سال جزء این دسته میباشند . خیلی از بانوان هنگام ویزیت اولیه از بیان تیرگی ناحیه بیکینی شرم دارند و پزشک هم اگر به این موضوع دقت نکرده باشد تنظیمات را برای تیپ پوستی روشن انجام میدهند و اینجاست که احتمال سوختگی ناحیه زیر بغل و بیکینی وجود دارد

د- دایود لیزر : دایود لیزر با تکنولوژی های جدید آن دستگاه بسیار مناسبی برای تمام تیپهای مختلف پوستی است. لیزر دایود با طول موج 808 نانومتر بهترین اثر جذب انرژِی گرمایی را در ساقه مو ایجاد میکند و از طرفی عمق نفوذ بسیار عالی نسبت به تمام انواع دیگر لیزر ها  را دارا است به همین دلیل باعث میشود که به مرور عروق ریز خونرسان به فولیکول مو هم تخریب شده و اثر خوبی در از بین بردن موهای زائد داشته باشیم .