آبرسانی پوست

هیدرودرمی یا ابرسانی عمقی پوست

پوست دارای لایه های مختلفی است که سطحی ترین لایه پوست اپیدرم نام دارد و قسمت خشک و کراتینه پوست محسوب میشود.
لایه زیرین آن درم نام دارد که میزان رطوبت و اب پوست به عملکرد مستقیم این 2 لایه بستگی دارد.
هرچه خونرسانی لایه درم بهتر انجام بشود و پروتئین های حاوی اسیدهیالوروئیک بهتر عملکرد داشته باشند تجمع آب در لایه های مختلف پوست بهتر انجام میشود.
در این میان تغذیه نقش مهمی را ایفا میکند. مصرف آب اشامیدنی سالم و تصفیه شده در افزایش حجم آب لایه های پوست بسیار موثر است. اما از همه مهمتر این است که ماندگاری این آب در بدن کم است و تقریبا طی چند ساعت توسط کلیه ها از بدن دفع میشود.
مهمترین آبی که قابلیت نفوذ خوبی به لایه های پوستی دارد آب موجود در میوه و سبزیجات است که باعث جوانسازی خیلی خوب و آبرسانی عالی پوست میشود. از طرفی میوه های زرد رنگ که حاوی کاروتن است چون پیش ساز ویتامین A هستند در امر رطوبت رسانی غیرمستقیم و مداوم پوست نقش مهمی دارند.
از طرفی مواد موجود در لایه های پوستی حالت قطبی و دارای بار الکتریکی هستند. از این خاصیت مهم در امر خروج ترکیبات غیر ضروری و ورود مواد آلی و مورد نیاز به عمق پوست کمک گرفته میشود.

دستگاه هیدرودرمی

دستگاه هیدرودرمی یا دستگاه دیزینک-گالوانیک یکی از بهترین و کاربردی ترین اختراعات بشری در قسمت مربوط به جوانسازی و آبرسانی به پوست است.
این دستگاه با استفاده از جریان الکتریسیته بی ضرر و کنترل شده برای بدن کار میکند. به این صورت که یک پروپ در دست راست بیمار قرار دارد و پروپ دوم روی صورت بیمار حرکت میکند.
در حالت دیزنیک جریان الکتریسیته از دست بیمار وارد بدن میشود و از صورت بیمار خارج میشود. این جریان اصلا توسط بیمار حس نمیشود. فرض کنید جریان 2 یا 3 باطری به بدن افراد وصل شده باشد در این میان افرادی که در دهانشان دندان پر کرده دارند احساس مزه مواد آهنی در دهان دارند که این نشان دهنده عبور جریان الکتریکی خفیف در بدن است.
در حالت دیزنیک مواد غیر ضروری و سموم از سطح پوست خارج میشود و نوعی پاک سازی عمقی و الکترونیکی سطح پوست انجام میشود. در این حالت مواد قطبی متناسب با جریان عبوری بسمت پروپ سطح پوست صورت جذب میشوند و به این روش از پوست خارج میشوند.
در حالت گالوانیک جریان عبوری از سطح پوست صورت وارد بدن میشود و از دست راست خارج میشود. در این حالت میتوانیم مواد تقویتی مورد نیاز عمق پوست را به صورت مالیدنی در سطح پوست قرار داده به وسیله این دستگاه و با استفاده از جریان بار الکتریکی این مواد را تا عمق پوست هدایت کنیم.
این مواد شامل آب، ویتامین ها، پروتئین های کلازن و الاسیتن میباشد که در مورد جوانسازی عمقی و آبرسانی عمقی پوست این روش فوق العاده موثر و کاربردی است.
استفاده کنندگان از این روش دقیقا طی چند روز پس از انجام کار با این دستگاه متوجه اثرات شگرف و حیرت انگیز آن میشوند.
توصیه موکد میشود که بین جلسات دیزنیک و جلسات گالوانیک حداقل 48 ساعت فاصله داشته باشیم. زیرا طی این زمان مواد هنوز در حالت حرکت به سطح پوست و خروج از سطح پوست هستند و در صورتی که این فاصله زمانی رعایت نشود اختلال دفع سموم و جذب مواد مغذی پیش می آید. توصیه میشود نسبت به وضعیت خشکی و کم آب بودن پوست این کار هر هفته یک بار به مدت 4 الی 6 جلسه انجام بشود. یعنی یک جلسه دیزنیک جهت خروج و پاکسازی پوست انجام بشود و سپس 4 الی 6 جلسه گالوانیک جهت تقویت عمقی و افزایش مواد مغذی و ابرسانی پوست به فاصله هفتگی انجام بشود.

تقویت فولیکول موی سر با دستگاه گالوانیک

شاید برای همه جالب باشد که بدانید با استفاده از انواع شامپوها و صابون های حاوی مواد مقوی موی سر چرا نتایج درمانی خوبی برای افراد حاصل نمیشود. نکته خیلی مهم طرز استفاده اشتباه است. جالب اینجاست که تمام افراد از حمام رفتن و دوش گرفتن زمانی بین 5 الی 10 دقیقه را در ذهن دارند. در این زمان چقدر میتوانیم مواد موثره به ریشه موها برسانیم. تقریبا هیچ نوع ماده موثره ای به ریشه مو نمیرسد. پس یعنی هرچه مواد شوینده مقوی استفاده میکنید فقط نقش پاک کنندگی الودگی های موی سر را بر عهده دارد و روی تغذیه فولیکول های موی سر هیچ اثری ندارد. مگر اینکه حداقل به مدت 15 دقیقه کف صابونها یا شامپوهای پروتئینه و مغذی روی سر بماند که فرصت برای جذب بهتر مواد موثر وجود داشته باشد.
با روش گالوانیک و استفاده از عصاره های خالص مواد موثره میتوانیم نفوذ مواد را به عمیق سرعت بیشتری بدهیم و در نتیجه اثر بخشی بیشتری را انتظار داشته باشیم.