جوانسازی

رفع چروک صورت

پوست صورت افراد دارای سه لایه است لایه سطحی بنام اپیدرم :لایه میانی بنام درم ولایه عمقی بنام هیپودرم است .درسطح پوست چروکهای زیر پوستی دیده میشودولی اگر میزان این چروکها عمیق ترشوند به لایه های میانی میرسدکه ایجادچروک های ماندگارتری میکند.

درشبکه پروتیینی پوست صورت دوگروه عمده بنام پروتیین های کلاژن و الاستین وجوددارد که بصورت یک داربست مسئول ثبات و ایجاد سفتی و قوام پوست هستند .

به مرور زمان براثرعوامل طبیعی که باعث ایجاد پیری میشوداین شبکه داربستی به حالت خمیده و افتاده درمیاید و ارام ارام علائم و نشانه های پیری زودرس شامل چین وچروک و شلی پوست ظاهرمیشود.البته بر اثر انقباض عضلات درنواحی مختلف مثل خط اخم وکناره های چشم میزان شکستن پوست هم بیشتر میشود که این مرحله را میتوانیم با تزریق بوتاکس در داخل عضلات کنترل و پیشگیری کنیم یعنی عضلات را بصورت موقت فلج میکنیم و عضلات نمیتوانند پوست را فشرده وباعث ایجاد چین و چروک شود.

اگربه مرور زمان براثر عواملی مثل نورخورشید یا استرس و کمبود مواد ویتامینی و آب پوست قدرت ترمیم پروتیین ها کم شود، میزان چروکها آرام آرام عمیق و عمیقتر میشود.

برای جلوگیری ازتشدید پیری پوست باید اصول ودرمانهای مربوط به آنتی اجینگ (anti aging)را حتما آموزش دیده و انجام بدهید یعنی نگذاریم که پوست به مراحل سخت آسیب دیدن رسیده باشد و آنوقت بخواهیم درمان انجام دهیم.

ولی اگرمیزان چروک ایجاد شده زیاد باشد باید وارد فاز درمانی جوانسازی rejuvaationشویم که دراین مرحله استفاده از تکنیکهای مختلف و مواد موثر گیاهی باعث ترمیم و ساخت مجددپروتئینهای کلاژن و الاستین شده وآرام ارام چین و چروک پوست از بین رفته و به قول معروف صورت اتو کشیده میشود.

برای تعیین استراتزی درمان بررسی وضعیت فیزیکی عادتهای زندگی و مطالعه بیماریهای افراد بسیار مهم است که بتوانیم مسیر خوبی برای نتیجه گیری روال درمانی برای افراد ایجاد کنیم .

این نکته بسیار بسیار مهم است که هرروش درمانی به تنهاایی میتوانند اثرات خوبی داشته باشندولی هرروش شامل محدودییتهایی در اجرای مسیر درمانی است ویا اینکه برای رسیدن به نتایج رضایت بخش زمان زیادی لازم است لذا هنر اصلی پزشک درمانگر اینست که با شناخت صحیح شرایط موجود و استفاده از قابلیتهای موثرمواد دارویی و دستگاههای قوی ، بهترین و ایمن ترین روش مسیر که ازنظر اقتصادی با صرفه ترین روش باشد را برای مراجعه کنندگان طراحی و اجرا نمایندکه افراد بتوانندبا ظاهری طبیعی به زیبایی و جوانی لازم برسند.

مجموعه روشهای موثردر رفع چین وچروک:

1آبرسانی ویتامینه کردن عمقی پوست
2آر اف ترماژ
3میکرودرم
4میکرونیدلینگ
5لیزرهای جوانساز
6مزوتراپی جوانسازی
7پی آر پی
8هایفوتراپی
9لیفت با نخ
10تزریق چربی
11تزریق ژل

 

لیفت وسفت کردن پوست
وضعیت صورت ازنظر قوام وسفتی پوست شامل بررسی و کنترل سه لایه مهم است
لایه بیرونی که شامل پوست است لایه میانی که وضعییت چربی زیر پوست است و لایه تحتانی که عضلات صورت است به مرور زمان هر سه لایه تحت تاثیر عوامل جاذبه زمین و عوامل موثر بر روند پیری پوست دچار کاهش قدرت و ایجاد شلی و افتادگی میشوند.

در لایه تحتانی عضلات صورت را داریم که باید با روش تحریک الکتریکی سبک و با انقباض و انبساطهای متوالی شروع به تقویت و سفت کردن نماییم که این مورد شاید خیلی بصورت نمایان دیده نشودولی بسیار موثر است.

درقسمت میانی شامل حجم چربی انباشته شده زیر پوستی است که به مرور زمان افزایش پیداکرده و به افتادگی بیشتر پوست کمک میکند.این مشکل نیز بوسیله سیستم های ایجاد کننده گرمای عمقی قابل رفع است .

لایه سطحی که پوست صورت است مهمترین لایه در مسیر جوانسازی و لیفتینگ پوست محسوب میشود.نکته مهم اینجاست که این لایه پوست شامل پروتیینهای اصلی و حیاتی مربوط به جوانسازی هستند بنام کلاژن والاستین که پروتیینهای الاستین نقش بسیار مهمی درامر کشسانی پوست و ثابت نگه داشتن آن بر عهده دارند.این پروتیینها بر اثر رژیمهای غذایی اشتباه که افراد میخواهند درمدت زمان کوتاهی لاغربشوند نیز تخریب شده و مشاهده میکنیم که پوست افراد سریعا دچار افتادگی میشود.

 

به مرور زمان بر اثر فشار سنگین پوست و کاهش قدرت ترمیم و بازسازی لایه های پروتیینی کلاژن و الاستین که درحکم یک داربست مسئول سفتی و قوام پوست صورت هستند ،علایم افتادگی ایجاد میشودکه درکناره های تحتانی گونه ها و ناحیه زیر چانه (بصورت غبغب)قابل مشاهده تر است .همچنین هنگام لمس پوست صورت و کشیدن آن نیزحالت شلی و افتادگی را احساس میکنیم و پزشک معالج میتواند حالت قوام و استحکام پوست صورت را بطور کامل حس نماید.

 

درمورد سایر نواحی بدن مثل پوست بازوها ناحیه شکم و سینه ها هم وضع بهمین صورت است یعنی بر اثر فشار لایه زیرین مثل چاقی شدید یا حاملگی پوست شل و کشیده میشود و بعد ازاتمام حاملگی یا کاهش وزن پوست بطور کامل بحالت اول خود برنمیگردد.

 

اینجاست که نقش تکنولوژیهای پیشرفته جدید با همراهی مواد موثر گیاهی و طبیعی قوی در حکم یک عامل جوانساز و احیا کننده قوام و الاستیسته پوست عمل میکند که میتوانیم تا حد بسیار عالی خاصیت کشسانی پوست را بهبود داده و به وضعیت سابق برگردانیم .

برای رسیدن به این هدف مهمترین کار استفاده از سیستمهای گرمایشی عمقی لایه های پوست و سرد نگه داشتن سطح پوست جهت جلوگیری از سوختن اپیدرم است که امروز با استفاده از ذستگاههای فوق پیشرفته لیزر جوانسازی این کار بصورت عالی انجام میشود البته توصیه میشود همزمان از تزریق مواد وعصاره های جوانساز بصورت مزوتراپی و ترکیب میکرونیدلینگ هم کمک گرفته بشود.