کویتیشن

همانطور که از اسم آن مشخص است یعنی ایجاد حفره  ، در واقع  با استفاده از امواج اولترا سونیک(فرا صوتی) که از سطح پوست به درون بدن وارد میشود . هنگام انجام کویتیشن این امواج  به حالت افزایش یابنده باعث افزایش ارتعاشات قطرات چربی در درون سلول های چربی میشود تا حدی که باعث ایجاد حباب های هوا در داخل سلولهای چربی میشود.

 

سپس این افزایش حجم به حدی میرسد که باعث پاره شدن دیواره سلولی میشود و از طرفی باعث خروج قطرات چربی از داخل سلول به فضای بیرون سلول شده و سپس وارد عروق لنفاوی گشته بعد به کبد منتقل میشود که در نهایت وارد چرخه سوخت و ساز چربی  در بدن میشود .

cavitation 3 300x146 - کویتیشن

 

 

نکته بسیار مهم اینست که باید وضعیت چربی و کلسترول خون  و میزان وضعیت کبد چرب در بیماران قبل از شروع درمان بطور کامل بررسی گردد که اگر این موارد دارای اختلال بود حتما درمانهای اولیه برای آن شروع بشود چون با افزایش سطح چربی تجزیه شده ، میزان ورود ان به داخل بافت لنفاوی و سیستم کبدی زیاد میشود که باعث ایجاد فشار بر سلولهای کبدی میگردد به همین جهت حتما باید رژیم غذایی و رژیم دارویی افراد هنگام درمان بطور کامل کنترل شود.

 

نکته مهم دیگر اینست که انجام کار کویتیشن در نواحی قفسه سینه و گردن و ناحیه سر و صورت ممنوع است که میتواند باعث ایجاد آسیب جدی به این نواحی بشود.

 

 

lipo 2 - کویتیشن10 - کویتیشن