لیزر کوترا یا کندلا کدام بهتر است ؟

در واقع پاسخ به این سئوال خیلی سخت است . چون باید بین دو تا از بهترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های فوق مدرن دنیا انتخاب انجام بشود و صد البته که هر کدام از این دو دستگاه دارای فواید منحصر به فرد خودشان هستند . ولی نکته مهم اینجاست که در مورد لیزر موهای زائد مهمترین قسمت کار زمانی است که به جلسات میانی یا پایانی نزدیک میشویم . در اینحالت موها نازک شده است و برای نتیجه گیری بهتر باید از انرژی بالاتری استفاده کنیم و اینجاست که احتمال سوختگی بالاتر میرود .

 

در مورد لیزر الکساندرایت کوترا با توجه به تکنولوژی خاصی که در انتقال انرژی بصورت مستقیم به پوست دارداین مشکل خیلی حساب شده وحرفه ای مرتفع شده است یعنی اینکه وقتی انرژی به سطح پوست تابیده میشود با بالاترین کیفیت و بطور کامل وارد پوست میشود و حالت بازتابش در کمترین مقدار خود یعنی نزدیک به صفر است .

 

به زبان ساده تر اینکه برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز نیست خیلی انرژی زیادی مصرف بشود ولی در عین حال اثرات درمانی قابل قبول و ایمنی داشته باشیم . البته میدونم یکم درک این موضوع شاید سخت باشه و نیاز به دانش فنی خوبی باشه ولی به این مثال توجه کنید .

 

قبلا برای روشن کردن یک اتاق از لامپهای قدیمی رشته ای استفاده میشد که درصدی از انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل میکرد و لی در حال حاضر از تکنولوژی لامپهای LED کمک گرفته میشود یعنی برای رسیدن به هدف نهایی  که روشن کردن موثر و مفید فضای مورد نظر بود با مناسب ترین انرژی کار انجام میشود . یعنی برای سوختن مو مقدار معینی انرژی لازم است که اگر بصورت مناسب و حرفه ای به ریشه مو برسد نتیجه مطلوب یعنی سوختن فولیکول مو خیلی عالی انجام میشود ولی انرژی اضافه به پوست وارد نمیشود و این انرژی اضافه است که احتمال سوختگی را زیاد میکند .

 

البته شایان ذکر است که دستگاه لیزر الکساندایت کندلا نسبت به خیلی از لیزر های دیگر بسیار پیشرفته و حرفه ای است ، لکن لیزر کوترا در لبه تکنولوژی فوق پیشرفته حرکت میکند و برای این احتمالات هم پیشبینی های لازم را انجام داده است .

اگر هر دو دستگاه موجود باشد بهترین حالت این است که جلسات اول و دوم با لیزر کندلا و جلسات سوم به بعد با لیزر کوترا انجام بشود .

لیزر کوترا یا کندلا

 

اطلاعات تکمیلی الکس کوترا را مطالعه بفرمایید