میکرودرم لیزری نام روشی است که بوسیله نور لیزر از سطح پوست لایه برداری انجام میشود .بر خلاف میکرودرم های قدیمی که از طریق پاشیدن پودر در سطح پوست و بازجذب آن کار میکرد در  این روش مستقیما با تابیدن نور لیزر از سطح پوست عمل لایه برداری انجام میشود .

 

نکته مهم اینجاست که در حالت میکرودرم دستی میزان برداشت لایه پوست متناسب با میزان قدرت کشش دستگاه یا میزان فشار دست اپراتور متفاوت  است . حتی اینکه اپراتور یک ناحیه را چند بالا لایه برداری کند باعث ایجاد تفاوت در درمان میشود .

در حالیکه در روش میکرودرم لیزری بطور یکسان از سطح پوست لایه برداری انجام میشود و اگر در نواحی خاصی نیاز باشد بیشتر لایه برداری انجام شود میتوانیم با اضافه کردم دقیق و حرفه ای انرژی لیزر این کار را انجام بدهیم .

 

یکی از خواص جادویی و منحصر به فرد میکرودرم لیزر اینست که هنگام برخورد نور لیزر با سطح پوست بصورت تازیانه های میکروسکوپی مانند بر سطح زیرین سلولی باعث افزایش فعالیت و جوانسازی عالی میشود  بطوریکه افراد چند روز بعد از انجام میکرودرم لیزری مخصوصا با استفاده از یک کرم آبرسان  ویتامینه قوی ، شاهد پوستی شفاف و عالی  میشوند  که از نظر بانوان بسیار ایده آل و لذت بخش است . و این جوانسازی برای لیفت شدن بوست و جلوگیری از پیر شدن پوست بسیار عالی و موثر است .